Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje

baner-dustaw

baner-mpolski

Uroczystość nadania sztandaru 6 Drużynie Harcerskiej „Iskra” z Dukli

21 września 2019 roku stał się dniem historycznym, wieńczącym całą dotychczasowa pracę 6 Drużyny Harcerskiej „Iskra” z Dukli. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele OO. Bernardynów w Dukli, podczas której kapelan Hufca ZHP Krosno hm. o. Patryk Jankiewicz dokonał poświęcenia sztandaru ufundowanego przez kilka instytucji i osoby prywatne, a wszystko zaczęło się od pani Ireny Staszczuk mieszkance Poznania pochodzącej z Nadola, która zapoczątkowała datki na harcerski sztandar. Oprawę muzyczną uroczystej homilii przygotowała orkiestra dęta z Miejsca Piastowego.

Po Mszy świętej  harcerze, zaproszeni goście i rodzice udali się na plac przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdzie podczas uroczystego apelu odczytany został rozkaz Komendanta Hufca i uroczyste nadanie sztandaru. Po czym sponsorzy i przedstawiciele sponsorów sztandaru wzięli udział w ceremonii wbijania pamiątkowych gwoździ w sztandar. Sztandar drużynowej pwd. Justynie Zimny-Frużyńskiej przekazał Komendant Hufca ZHP Krosno hm. Jan Borek, a na koniec zgodnie z ceremoniałem, sztandar przejął poczet sztandarowy dukielskiej drużyny. W uroczystości nadania sztandaru wziął udział burmistrz Dukli Andrzej Bytnar, który gratulował harcerzom i pwd. Justynie od której wszystko się zaczęło. W uroczystości wzięli udział: władze harcerskie i samorządowe, radni gminy Dukla z przewodniczącym Rady Miejskiej w Dukli Mariuszem Folcikiem na czele, drużyny z Hufca Krosno, nauczyciele SP w Dukli i rodzice. Pogoda nie zapomniała o dukielskich harcerzach, słońce pięknie świeciło i było ciepło. Po zakończeniu uroczystości harcerze zaprosili gości na harcerską grochówkę.

Krystyna Boczar-Różewicz

Więcej zdjęć w galerii...

2019-09-25

Gmina Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.