- Samorząd
-
Cyfrowy Urząd
- Informacje ogólne
- Akta stanu cywilnego
- Sprawy meldunkowe
- Dowody osobiste
- Działalność gospodarcza
- Gospodarka nieruchomościami
- Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne
- Podziały nieruchomości
- Numeracja porządkowa nieruchomości
- Gospodarka leśna
- Ochrona środowiska
- Podatki
- Sprawy mieszkaniowe
- Testament
- Wgląd do archiwum
- Własnoręczność podpisu
- Zezwolenie na alkohol
- Zezwolenie na wycinkę
- Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP)
- Mapy i plany
- Gospodarowanie mieniem gminnym
- Bezpieczeństwo publiczne
- Zarządzanie Kryzysowe i Obrona Cywilna
- Cyberbezpieczeństwo
- Zdrowie i pomoc społeczna
- Oświata
- Ochrona środowiska
- Kultura
- Sport
- Zabytki
- Zasłużeni dla Dukielszczyzny
- Wydawnictwa
- Nagrody, wyróżnienia
- Ogłoszenia i informacje jednostek zewnętrznych
- Organizacje pozarządowe
- Budżet obywatelski
- Koronawirus SARS-CoV-2
- Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
-
Dodatki motywacyjne z budżetu państwa
- Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej na lata 2024-2027
- Program „Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w postaci dodatku motywacyjnego na lata 2024 – 2027
- Dofinansowanie wynagrodzeń w postaci dodatku motywacyjnego oraz kosztów składek od tych wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w samorządowych instytucjach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 na lata 2024-2027
Krakowski debiut Moniki Jakieły z Dukli
W dniu 26 maja 2014 roku o godzinie 19:00 w Pracowni Pod Baranami (podziemia Pałacu pod Baranami na Rynku Głównym w Krakowie) została otwarta wystawa prac Moniki Jakieły, mieszkanki Dukli, absolwentki Liceum Ogólnokształcącego im. Św. Jana z Dukli. Wystawa z cyklu Kraków Photo Fringe, pod patronatem Miesiąca Fotografii w Krakowie zatytułowana "Fotoszkice" wykonana została w technice łączącej fotografie, wykonane przez Monikę z jej autorskimi szkicami. Efektem takiej kompozycji jest 8 prac utrzymanych w czarno białej tonacji, które przenoszą obserwatora do niesamowitych przestrzeni zmienionych poprzez dodanie wyimaginowanych przez młodą artystkę elementów.
Sama Monika Jakieła tak opisuje swoje prace: "Główną inspiracją stworzenia tej pracy była ludzka wyobraźnia. Jej nieskończone możliwości tworzenia surrealistycznych obrazów, sytuacji czy miejsc. Mówi się o osobach z mniejszą lub większą wyobraźnią, jednak moim zdaniem wszyscy mamy dokładnie takie same możliwości - zupełnie nieograniczone. Są tylko ludzie którzy w większym stopniu pozwalają jej na przeniknięcie do codzienności zmieniając zupełnie jej barwę i wydźwięk. Są też tacy, którzy patrząc na życie widzą surowe, czarno białe obrazy. Najlepszym przykładem są dzieci, które bardzo często kreują swój własny wymyślony świat zderzając go z rzeczywistością.
Fotografia oddaje rzeczywistość taką jaką jest, nie załamując jej ram. Rysunek natomiast dodaje jej nowego wymiaru, tworzonego przez nas samych, a tym samym otwiera nieskończone możliwości kreacji."
Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem.W dniu otwarcia przybyło ponad sto osób, w tym śmietanka krakowskiej fotografii. Oglądający doszukiwali się w pracach Moniki ukrytych tam treści, które następnie odczytywali przez pryzmat swojej subiektywnej interpretacji.
"Fotoszkice" można było oglądać do dnia 18 czerwca 2014 roku, jednak zainteresowanych, którzy chcieliby obejrzeć wystawiane prace oraz inne zdjęcia Moniki Jakieły zapraszamy na stronę www.monij.pl.
A.S.